O nás

Mateřská škola Čtyřlístek, jejíž název v roce 2008 navrhovali a vybírali rodiče  společně s dětmi, je trojtřídní s kapacitou 70 dětí.MŠ prolézačky

Mateřská škola je umístěna v krásné zahradě s vzrostlými stromy. Prostory zahrady jsou vybavené průlezkami, skluzavkami, pískovištěm, kládovými i pružinovými houpačkami a prohazovadlem od firmy Tomovy parky s.r.o.

Blízké okolí tvoří lesy Jizerských hor a tudíž chráněná krajinná oblast, vhodná k polodenním i celodenním poznávacím vycházkám. Jako mateřská škola zapojená v celostátní síti M.R.K.V.I.Č.K.A. soustavně usilujeme o kvalitní a trvale se zlepšující zařazení ekologické/environmentální výchovy do celkového života mateřské školy ve smyslu Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

MŠ PískovištěMateřská škola je zřízena jako škola s celodenním provozem, která má určenu dobu pobytu pro děti od 6:30 do 16:30 hodin. Vzdělávání v mateřské škole probíhá ve třech třídách, přičemž do jedné třídy mateřské školy lze zařadit děti různého věku.

1. třída:   Berušky
2. třída:   Žabičky
3. třída:   Koťata

Všechny tři třídy jsou zaměřené na ekologii tj. environmentální výchovu, do které patří ochrana přírody, poznávání a respektování přírodních zákonitostí, třídění odpadu atd. Přirozenou cestou rozvíjíme a  posilujeme u dětí empatii, úctu jeden ke druhému, schopnost pomáhat lidem, přírodě, zvířatům.... a respektovat názory druhého.

Cíl programu školy:

Snažíme se o to, aby si děti s naší pomocí osvojily kompetence, které jsou důležité pro další život a získaly vědomosti a dovednosti, které jim pomohou zvládnout další stupně vzdělání.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

Svátek má Vojtěch