Covid-19

Informace k průběhu koronavirové pandemie 2020

INFORMACE KE ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ

Vážení rodiče,
po dohodě se zřizovatelem bude Mateřská škola Lučany nad Nisou opět otevřena od pondělí 18. května 2020.

Dříve, než se rozhodnete opět umístit své dítě do MŠ, přečtěte si pečlivě informace a podmínky provozu naší MŠ do konce tohoto školního roku.
Ke stažení zde (Provoz Mateřské školy Lučany nad Nisou, p. o. v období mimořádných opatření do konce školního roku 2019/2020.pdf - 1,05Mb)

Žádáme Vás, aby jste se seznámili:

1.   S pokyny pro rodiče ohledně převlékání a provozu šaten .
  2.   S organizací předškolního vzdělávání a hygienickými opatřeními mateřské školy v období do konce školního roku 2019/2020.
    viz. dokument MŠMT - "Ochrana zdraví MŠ" (formát .PDF, velikost 1,098 Mb).
  3.   S povinností podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin
    viz. "Čestné prohlášení" (formát .PDF, velikost 269 kB).
  4.   O konkrétním provozu naší mateřské školy a hygienických opatřeních v naší MŠ budete včas informováni na webu MŠ. Sledujte proto naše webové stránky.

Vážení rodiče a milé děti,
Nacházíme se nyní v nelehké době, kterou si nikdo z nás ani v náznaku nepředstavoval, ale jak se říká: „Společně to zvládneme!“ ...(pokračování otevřeného dopisu)

Vážení rodiče,
v případě, že budete potřebovat potvrdit formulář na ošetřovné z důvodu uzavření mateřské školy, volejte prosím ředitelce MŠ - tel. 739 246 855 nebo napište na emailovou adresu skolkalucany@seznam.cz a já Vám potvrzený formulář obratem odešlu na Vaši emailovou adresu.

Zároveň Vás chci požádat o pozastavení plateb za stravné a školné.

Děkuji za pochopení!

Věnujte prosím pozornost dalšímu upozornění, které se věnuje dalšímu postupu při uplatňování ošetřovného na děti.

Ošetřovné pro OSVČ

Od dnešního dne, tj. 1. 4. 2020 byl spuštěn elektronický formulář pro vyřizování „ošetřovného OSVČ“. Je zde popis postupu uplatnění „ošetřovného“ zároveň s proklikem na formulář.

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Na základě rozhodnutí zřizovatele školy ze dne 13. 3. 2020 bude od pondělí 16. 03. 2020 uzavřena Mateřská škola v Lučanech nad Nisou do odvolání.

K rozhodnutí dochází z důvodu zamezení dalšího šíření nákazy COVID-19 a vyhlášení nouzového stavu na území ČR.

Děkujeme za pochopení a prosíme o dodržování všech mimořádných opatření.

Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy.

V srpnu již nelze slunci mnoho věřit.

Svátek má Oldřiška