Covid-19

Vážení rodiče,

zde máte ke stažení Potvrzení o prodělání Covidu 19 u Vašeho dítěte.  Potvrzení si předvyplňte, vytiskněte a předložte Vaší dětské lékařce, která Vám dovyplní datumy testů a potvrdí. Potvrzení přineste v pondělí ráno do MŠ. Kdo potvrzení nepředloží bude jeho dítě testováno!

Informace k průběhu koronavirové pandemie 2020

Informace pro rodiče – COVID-19

6. 9. 2020

Vážení rodiče, z důvodu přetrvávajících potíží s Covid-19 Vás žádáme o dodržování následujících pokynů:

• Přivádějte děti do MŠ do 8.00 hodin (v nutných případech si domluvte pozdější příchod s p. učitelkou ve třídě).
  • Ihned po vstupu do MŠ si vydezinfikujte ruce (dezinfekce je hned za vstupními dveřmi) a v budově se zdržte pouze po nezbytně nutnou dobu.
  • Nechávejte dětem v šatně roušku v igelitovém sáčku označenou jménem dítěte.
  • Nedávejte dětem do školky plyšáky!
  • Před vstupem do třídy si děti umyjí ruce
  • Při jakýchkoliv příznacích infekčního onemocnění nevoďte dítě do MŠ, nebude přijato.
  • Pokud má vaše dítě přetrvávající příznaky, které jsou projevem chronického onemocnění včetně alergického (rýma, kašel), je mu umožněn pobyt v MŠ pouze s potvrzením, že se nejedná o infekční onemocnění.
  • Buďte ohleduplní k ostatním – jestliže pociťujete nachlazení – nevstupujte do školky!
  • Ve školce si děti umývají ruce dezinfekčním mýdlem, každé dítě má svůj ručník.
  • Rodiče – prostudujte si manuál pro mateřské a základní školy vydaný MŠMT.
  • Provozní personál byl proškolen o používání dezinfekce a častějším úklidu budovy MŠ.
  • Současně platný postup KHS ve školách
  • Aktualizovaný manuál MŠMT k provozu MŠ 2020_2021

Děkujeme Vám za spolupráci a věříme, že dodržování těchto pravidel nám všem umožní zvládnout současnou nelehkou a chaotickou dobu ve zdraví a pohodě.

INFORMACE KE ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ

Vážení rodiče,
po dohodě se zřizovatelem bude Mateřská škola Lučany nad Nisou opět otevřena od pondělí 18. května 2020.

Dříve, než se rozhodnete opět umístit své dítě do MŠ, přečtěte si pečlivě informace a podmínky provozu naší MŠ do konce tohoto školního roku.
Ke stažení zde (Provoz Mateřské školy Lučany nad Nisou, p. o. v období mimořádných opatření do konce školního roku 2019/2020.pdf - 1,05Mb)

Žádáme Vás, aby jste se seznámili:

1.   S pokyny pro rodiče ohledně převlékání a provozu šaten .
  2.   S organizací předškolního vzdělávání a hygienickými opatřeními mateřské školy v období do konce školního roku 2019/2020.
    viz. dokument MŠMT - "Ochrana zdraví MŠ" (formát .PDF, velikost 1,098 Mb).
  3.   S povinností podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin
    viz. "Čestné prohlášení" (formát .PDF, velikost 269 kB).
  4.   O konkrétním provozu naší mateřské školy a hygienických opatřeních v naší MŠ budete včas informováni na webu MŠ. Sledujte proto naše webové stránky.

Vážení rodiče a milé děti,
Nacházíme se nyní v nelehké době, kterou si nikdo z nás ani v náznaku nepředstavoval, ale jak se říká: „Společně to zvládneme!“ ...(pokračování otevřeného dopisu)

Vážení rodiče,
v případě, že budete potřebovat potvrdit formulář na ošetřovné z důvodu uzavření mateřské školy, volejte prosím ředitelce MŠ - tel. 739 246 855 nebo napište na emailovou adresu skolkalucany@seznam.cz a já Vám potvrzený formulář obratem odešlu na Vaši emailovou adresu.

Zároveň Vás chci požádat o pozastavení plateb za stravné a školné.

Děkuji za pochopení!

Věnujte prosím pozornost dalšímu upozornění, které se věnuje dalšímu postupu při uplatňování ošetřovného na děti.

Ošetřovné pro OSVČ

Od dnešního dne, tj. 1. 4. 2020 byl spuštěn elektronický formulář pro vyřizování „ošetřovného OSVČ“. Je zde popis postupu uplatnění „ošetřovného“ zároveň s proklikem na formulář.

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Na základě rozhodnutí zřizovatele školy ze dne 13. 3. 2020 bude od pondělí 16. 03. 2020 uzavřena Mateřská škola v Lučanech nad Nisou do odvolání.

K rozhodnutí dochází z důvodu zamezení dalšího šíření nákazy COVID-19 a vyhlášení nouzového stavu na území ČR.

Děkujeme za pochopení a prosíme o dodržování všech mimořádných opatření.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Duben hojný vodou - říjen vínem.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Svátek má Marcela