Otevřený dopis

Vážení rodiče a milé děti,
Nacházíme se nyní v nelehké době, kterou si nikdo z nás ani v náznaku nepředstavoval, ale jak se říká: „Společně to zvládneme!

Mnoho rodičů si určitě klade otázku, zda to naše dítě bude připravené
do 1. třídy!?!

Ale nebojte se! Máme ve školce samé šikovné děti!

Každopádně - společně s dětmi využijte tyto dny. Hrajte doma společenské hry, stříhejte, modelujte, kreslete dějové obrázky (po přečtení pohádky), rytmizujte, vytleskávejte slova, tvořte zdrobněliny, počítejte, určujte s dětmi geometrické tvary např. na dopravních značkách. Nezapomeňte na správnou výslovnost, procvičujte logopedii, trénujte sebeobsluhu, zavazování tkaniček, oblékání. Nechte děti pomáhat v kuchyni.

Choďte hodně do přírody, povídejte si o zvířátkách, poslouchejte zpěv ptáků, cvičte, skákejte, zdolávejte překážky, nechte děti tvořit z přírodních materiálů – to děti velmi baví!

Nebojte se s dětmi mluvit o situaci, která nastala a o které se hodně hovoří v médiích.

Moc se nám po Vašich dětech stýská a už se těšíme, až se zase v mateřské školce spolu sejdeme.

Pro inspiraci Vám posílám odkazy na pracovní listy a různé nápady, co v tento čas s dětmi dělat.

Za celý kolektiv
Eva Strnadová

Odkazy na pracovní listy a různé nápady:

Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.

Svatá Teklička doslazuje jablíčka.

Svátek má Naděžda