Charakteristika školy

Mateřská škola je umístěna v klidné části města ve starší vile, obklopené velkou zahradou. Je v blízkosti centra města, autobusové a vlakové zastávky. Nacházejí se v ní dvě třídy mateřské školy, šatny, umývárny, WC, technická místnost, kuchyňský kout a ředitelna.

Vzhledem k velkému zájmu o umístění dětí do MŠ byla její kapacita navýšena z 51 na 70 dětí, a proto byla k 1. září 2013 otevřena třetí třída, která je umístěna v 1. patře přilehlé budovy. K ní náleží velká prostorná herna, lehárna, šatna dětí, šatna učitelek, umývárna, sprchový kout, WC a kuchyňský kout. V přízemí se nachází jídelna MŠ s kapacitou 90 strávníků. Vaří se zde pro děti z mateřské školy, zaměstnance školy, žáky a zaměstnance základní školy a cizí strávníky.

Obě budovy jsou spojeny funkčním tunelem, který byl v roce 2012 nově zrekonstruován.

Škola je obklopena velkou, dobře vybavenou zahradou s herními prvky od firmy Tomovy parky s.r.o. a velkým pískovištěm. Na zahradě se nacházejí vzrostlé stromy, které v horkých letních měsících poskytují dětem stinná zákoutí při pobytu venku.

Dobrá poloha školy zaručuje dětem sepjetí s přírodou. Blízkost lesa umožňuje dětem pozorovat přírodu během celého roku.

Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Jestliže na den svatého Vincence svítí slunce, pamatuj, abys měl velký sud, poněvadž réva dá hrozny.

Svátek má Slavomír