Koťata

Třídní učitelky: Bc. Magda Svobodová

Petra Kubrtová

Asistentka pedagoga: Magda Svobodová

Název třídního vzdělávacího programu:

Věkové složení dětí: 5–6 let

Ve školním roce 2019–2020 nastoupilo do Koťátek 25 dětí.

Jedná se o třídu heterogenní. Je zde 15 dívek, 10 chlapců. Tři děti ještě nemají předškolní věk, 4 děti mají odklad školní docházky, ostatní jsou předškoláci. Jedna dívka má speciální vzdělávací potřeby. Třída má k dispozici asistentku pedagoga.

Třídní vzdělávací program je přizpůsoben věkovému složení třídy. Vychází ze školního vzdělávacího programu „Rok ve Čtyřlístku – jaro, léto, podzim, zima ve Čtyřlístku je nám prima“ a je charakterizován jednotlivými ročními obdobími.

Kromě třídního vzdělávacího programu jsme pro Koťata vypracovaly také projekt environmentální výchovy, který se bude průřezovými tématy prolínat celým rokem a týká se ochrany životního prostředí.

A také projekt „Dětská jóga ve školce“. I ten plníme průběžně během celého školního roku.

Koťátka mají k dispozici keramickou dílnu, kde ráda tvoří.

Třída Koťata

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Přijde-li v dubnu sníh, lze očekávati květen sychravý a jasný.

Svátek má Richard